logo
En Ru Uk
+38 050 534 43 43

Зменшення грудей

Редукційна мамопластика — це хірургічне зменшення грудних залоз. Великі груди можуть завдавати фізичної незручності і стати причиною комплексів. Великі груди мають велику вагу, а тому створюють серйозне навантаження на спину, шию, все тіло. І це не рюкзак, який можна зняти. Груди постійно з вами, а з ними — і напруга у хребті. Через це — порушення постави, що може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям. Але є вихід — пластична операція зі зменшення грудей.

Зменшення грудей

Ефективне і безпечне зменшення груді: делікатність і професіоналізм хірурга

У пластиці дуже важливо довіряти своєму пластичному хірургу. А довіру можна здобути лише за умови професіоналізму, компетенції та делікатного ставлення до пацієнтів. У клініці, де проводиться редукційна мамопластика вам буде комфортно. Ми будемо обговорювати з вами кожен подальший крок, оскільки спілкування та чесне інформування дозволяє вибудувати довірливі стосунки між лікарем і пацієнтом. Детальніше всі нюанси (показання та протипоказання, ризики, план операції, вартість і фактори, від яких залежить ціна) ми обговоримо вже на першій особистій консультації. Якщо ви хочете зменшити груди, зберігши їх привабливі форми, записуйтеся на консультацію!

В яких випадках здійснюють зменшення грудей: основні показання

  1. гігантоманія — об’єктивно надто великий розмір грудних залоз, що завдає фізичного і психологічного дискомфорту (жінки просто соромляться своїх грудей)
  2. збільшення розміру грудей, викликане вагітністю, лактацією та різким стрибком ваги. Проводиться лише в тому випадку, якщо після закінчення годування грудьми та схуднення на правильному харчуванні та в результаті спорту грудні залози не повернулися до попереднього стану
  3. викривлення у хребті, які супроводжуються болем у спинному та шийному відділі, викликані надмірно великою вагою грудних залоз
  4. асиметричні молочні залози
  5. подразнення шкіри, постійна поява попрілостей під грудьми
  6. птоз — опущення грудної залози, що часто супроводжує збільшення грудей

Існують додаткові причини звернутися за допомогою до пластичного хірурга. Через великий розмір грудей жінкам доводиться обмежувати себе у фізичній активності та спорті, є складнощі з підбором спідньої білизни. Це не є протипоказанням у прямому значенні слова, проте створює фізичний, емоційний та психологічний дискомфорт, і на консультації хірург обов’язково прислухається до скарг пацієнтки. Пластична хірургія — це не лише про фізичне, а й про емоційне здоров’я.

Редукційна мамопластика: протипоказання

Однак не завжди можна зменшити груди. Протипоказаннями щодо операції зі зменшення грудей є такі патології:

  • онкологія
  • ендокринні захворювання, зокрема цукровий діабет
  • порушення згортання крові
  • деякі захворювання серцево-судинної, дихальної системи та нирок — операцію можна проводити після консультації з лікарем, який здійснює лікування, та його позитивного рішення
  • гострі інфекції, запальні процеси в організмі та загострення хронічних хвороб — до повного одужання або рецесії

Хірург не візьметься за операцію, якщо пацієнтці ще не виповнилося 18 років. І, звичайно, не роблять мамопластики під час вагітності та годування грудьми. Бажано, щоб з моменту припинення годування грудьми пройшло принаймні 6 місяців.

Підготовка до операції

Редукційна мамопластика вважається однією з найскладніших операцій у пластичній хірургії. Тому вона потребує найвищого професіоналізму хірурга, ретельної підготовки та чіткого дотримання рекомендацій у реабілітаційний період.

Підготовка починається за два тижні до операції. Слід відмовитися від вживання алкоголю і перестати приймати ліки, які можуть порушити швидкість згортання крові (серед них і аспірин). Приблизно за тиждень до операції потрібно перейти на правильне харчування з відмовою від жирного, копченого та солоного. Останній прийом їжі має бути щонайменше за 12 годин до операції.

Сама операція проводиться під загальним наркозом і триває 2–8 годин, залежно від складності та обсягу роботи. У процесі змінюється форма, розмір молочних залоз та положення сосково-ареолярного комплексу, при цьому необхідно зберегти його кровопостачання. Хірург використовує якірний доступ — робить розрізи навколо альвеоли, після чого рухається по грудній складці вниз і вздовж. Після розсічення шкірного покриву хірург видаляє зайві тканини молочної залози, жиру та шкіри. Наступний етап — зміна положення сосково-альвеолярного комплексу. За потреби лікар зменшує його розміри, змінює форму. Зрештою, хірург переходить до пошарового зшивання тканин і встановлює дренаж.

Післяопераційна реабілітація

Після операції пацієнт залишається 1–2 доби у стаціонарі — для спостереження. Можуть бути болючі відчуття, для подолання яких хірург пропише болезаспокійливі. Перші 2–3 тижні потрібно спати на спині й уникати підняття рук нагору, щоб не розійшлися шви. Перший місяць не можна ходити в басейн і сауну, приймати гарячу ванну. На 3–4 місяці слід обмежити себе в спорті та фізичній активності, категорично заборонено піднімати тягарі. Для повного відновлення знадобиться до 4–6 місяців.