logo
En Ru Uk
+380 (97) 703 05 77

Абдомінопластика

Абдомінопластика, або пластика живота, — це хірургічна операція, яка передбачає видалення надлишків шкіри та жирової клітковини. Зазвичай її здійснюють після значного скидання ваги, коли спочатку пацієнт набрав дуже багато кілограмів і шкіра розтягнулася, а потім позбувся жирових відкладень. При цьому не має значення, як саме схуднення відбувалось: виконувалася ліпосакція чи людина перейшла на правильне харчування зі щоденним тренуванням. Шкіра, яка розтягнулася, після ожиріння сама по собі нікуди не дінеться. Зробити операцію — це єдиний спосіб позбутися її та отримати можливість знову відкривати своє тіло на пляжі, носити купальник і засмагати.

Абдомінопластика

Проведення безпечної абдомінопластики пластичним хірургом Олександром Чорномиз

Пластична хірургія досі лякає багатьох українців, бо тривалий час вона не була доступною  широкому загалу. Сьогодні вартість хірургічного виправлення фізичних вад є прийнятною, а в Україні є медичні центри, які не поступаються, а часто й перевершують європейські за якістю послуг, які надаються. Клініка в Києві, де проводить пластичні операції хірург Олександр Чорномиз, дотримується суворих стандартів, під час проведення операцій використовуються новітні методики й інноваційні протоколи. Але тут на вас чекає делікатна турбота, у фокусі завжди — пацієнт, його емоції, переживання та болі. Весь персонал робить усе, щоб вам було комфортно фізично й емоційно. Додатковий бонус — українські ціни, вони набагато нижчі, ніж за кордоном.

Показання

Операція досить складна, тому її роблять лише за неможливості консервативного лікування та у випадку 100% показань щодо хірургічного втручання. Основними показаннями щодо абдомінопластики стануть:

  1. наявність шкірно-жирових складок на животі. Після різкого схуднення шкіра, що втратила тонус, обвисає і створює так званий “шкірний фартух”, відновити форму живота без операції неможливо;
  2. виражені стрії — сильні розтягнення. У разі різкого розтягування шкіри виникають мікротріщини у ділянках, де дерма максимально сильно натягується. Нерідко це пов'язано з різким наборанням ваги, в разі вагітності, зустрічається генетична схильність до появи розтягнень;
  3. рубці, які залишилися від попередніх операцій;
  4. м'язовий діастаз передньої стінки очеревини, у випадку якого м'язи втрачають тонус і розходяться. У такому разі часто також спостерігається зміна форми талії — вона розпливається, втрачається витончений силует.
  5. пупкова чи пахова грижі.

Підтяжка живота: переваги хірургічного методу

У разі різкого схуднення (15 кілограмів і більше) тканини шкіри утворюють складки. Вони виглядають зовсім не естетично, але позбутися їх консервативними методами, за допомогою спорту чи масажу, косметичних засобів неможливо. Єдиний варіант — хірургічне видалення. Часто абдомінопластика потрібна після вагітності. Шкіра на передній стінці очеревини відвисає, втрачає тонус. Окрім не естетичного зовнішнього вигляду, в'ялість шкіри призводить до появи попрілості, але головне — створює підвищене навантаження на хребет, що зумовлює серйозні проблеми зі здоров'ям.

Говорити про переваги хірургічного методу не зовсім коректно. У цьому разі йдеться про те, що альтернатив абдомінопластиці здебільшого просто немає.

Протипоказання щодо абдомінопластики

При цьому є низка протипоказань, у разі яких виконання операції буде неможливим:

  • цукровий діабет
  • ожиріння. Абдомінопластика проводиться після схуднення
  • захворювання крові, що порушують швидкість згортання
  • серцева недостатність
  • рубці в зоні над пупком
  • інфекційні захворювання

Операція не проводиться вагітним і жінкам під час критичних днів. Абдомінопластика робиться лише повнолітнім пацієнтам.

Особливості операції

Існує кілька видів абдомінопластики, кожен передбачає свій план дій хірурга. Розгляньмо коротко основні з них:

  1. Ендоскопічна — малоінвазивна, підходить у випадку невеликого розходження м'язів очеревини при збереженні тонусу шкіри. Хірург робить 2 надрізи, вводить у порожнину інструменти та виконує корекцію м'язового корсету. За часом це менше ніж дві години;
  2. Мініабдомінопластика — щадна операція, застосовується в разі невеликого провисання шкіри, розтягнень, пупкової або м'язової гриж. Хірург розрізає шкірний покрив по лінії складки, січе шкірно-жирові складки, видаляє грижі (якщо вони є). Можна поєднувати з ліпосакцією. Операція виконується під загальною анестезією, займає до 2 годин;
  3. Повна абдомінопластика. Складна операція, під час якої січуть великі шкірно-жирові складки, видаляють грижі, зміцнюють корсет м'язів, відновлюють форму талії, переміщають пупок. Операція проводиться під загальним наркозом і займає 3-4 години.

Післяопераційний період і реабілітація

Реабілітація залежить від складності процедур, але зазвичай у стаціонарі вам потрібно провести 1-2 дні (більше — у разі повної пластики, коли потрібно буде видаляти дренаж). На животі можуть залишитися гематоми та припухлість, вони самі проходять протягом тижня. Кілька тижнів потрібно носити компресійну білизну та відмовитися від гарячої ванни та сауни. Спорт доведеться відкласти на 1,5-2 місяці.