logo
En Ru Uk
+38 050 534 43 43

Видалення гінекомастії

Видалення гінекомастії у чоловіків — це досить поширена операція. Гінекомастія, або збільшення молочної залози, у результаті чого груди набувають округлих жіночих конурів, зустрічається за статистикою 30% — більшою чи меншою мірою вираження. Зазвичай з фізіологічної точки зору ця патологія не є небезпечною, але з психологічної викликає серйозний дискомфорт, стрес, невпевненість у собі. Та хороша новина в тому, що ситуацію легко виправити. Операція є доволі простою, триває менш ніж годину, а її результат — повне виправлення фізичної вади.

Видалення гінекомастії

Проведення операції з видалення гінекомастії в чоловіків

Довірити своє тіло хірургу — дуже серйозний крок, і рішення слід приймати з урахуванням різних факторів. Дуже важливо вибрати пластичного хірурга, з яким вам буде комфортно і безпечно. Безпека — це впевненість у професіоналізмі хірурга та операційного персоналу, необхідності операції, виключенні ризиків для здоров’я. Пластичний хірург Олександр Чорномиз попередньо проводить повну діагностику, і зробити операцію запропонує лише в тому випадку, якщо інших варіантів виправити фізичні вади немає. У разі виконання видалення гінекомастії застосовуються найбільш ефективні хірургічні методи та сучасне медичне обладнання, що дозволяє досягти максимального ефекту, не допустити шрамів та скоротити реабілітаційний період. Запишіться на консультацію, щоб дізнатися більше про операцію, уточнити приблизну ціну (точна вартість розраховується після діагностики та особистого обстеження) та визначити час індивідуального прийому.

Показання щодо хірургічного видалення

Перші симптоми гінекомастії можуть проявлятися вже в дитячому та підлітковому віці. Спочатку молочні залози різко збільшуються в діаметрі, в ділянці грудей з’являється біль, а навколо сосків з’являється гіперчутливість. Це може виявлятися навіть під час носіння одягу, коли будь-яка тканина починає під час торкання сосків завдавати болю. На фіброзній стадії можуть виділятися рідини молочного типу.

Підліткам та дітям операцію не проводять — більш того, часто у них це тимчасове явище, яке відбувається разом із статевим дозріванням. Якщо ж цього не трапилося, і після статевого дозрівання груди збільшені, призначають лікування — медикаментозне або хірургічне. Часто патологія спостерігається у чоловіків після 35 років. Зробити операцію або вдатися до терапії, вирішує лікар у кожному конкретному випадку.

Лікування гінекомастії: що пропонує сучасна медицина

Гінекомастія буває 3 типів:

  • справжня — патологічна гіпертрофія залозистих тканин, коли вони розростаються за жіночим типом;
  • хибна — збільшення грудей через локалізоване відкладення жирових тканин;
  • змішана — поєднує в собі обидва типи. Найчастіше зустрічається саме комбінована гінекомастія.

Захворювання розвивається поступово, проходячи 3 стадії. На проліферуючій стадії (до 4 місяців) спостерігається початкове розростання молочної залози. На проміжній стадії (4-12 місяців) молочні залози “дозрівають”, а на фіброзній формуються сполучні та жирові тканини, в результаті чого молочні залози виглядають як сформовані жіночі груди. Важливо розпочати лікування якомога раніше.

Протипоказання

  • декомпенсований цукровий діабет
  • захворювання серця, нирок, печінки з порушенням функціонування органів (операцію можна робити після дозволу фахівця)
  • онкологія
  • порушення згортання крові
  • гострі інфекції в організмі та загострення хронічних захворювань (до моменту одужання)

Мастектомію (видалення грудей) роблять тільки повнолітнім пацієнтам!

Як відбувається операція?

Від типу гінекомастії залежить план дій хірурга під час операції, її тривалість, підготовка до процедури. Обстеження включає низку процедур: початковий огляд із консультацією мамолога, УЗД, КТ, аналіз рівня гормонів (обов’язково включені тестостерон, естроген, пролактин), біопсія (за наявності підозр на онко).

План хірургічного втручання лікар визначає, встановивши тип і стадію гінекомастії. У разі хибної можна зробити ліпосакцію, видаливши надлишки жиру через невеликі отвори. У разі справжньої дещо складніше. Необхідно видалити сформований орган — зробити мастектомію. У випадку змішаної потрібна мастектомія та ліпосакція, їх можна виконувати одночасно. Усі три операції проводяться під загальним наркозом.

Детальніше про процедуру ви дізнаєтеся на першому прийомі в лікаря. Записатися на нього ви можете прямо зараз — для цього потрібен лише один телефонний дзвінок.

Особливості післяопераційної реабілітації

Реабілітація після операції триває близько трьох тижнів. Перші кілька днів плечовий пояс стане менш рухливим, може відчуватися болісність, але загалом стан пацієнта не заважає звичному життю. Післяопераційне відновлення пройде швидше, якщо дотримуватися певних правил. Перший тиждень бажано відмовитися від душу та ванної, сауни. Весь час реабілітації рекомендується постійно носити спеціальний бандаж. На місяць потрібно відмовитися від спорту та фізичної активності.