logo
En Ru Uk
+380 (97) 703 05 77

Ліпосакція — це пластична операція, під час якої прибирають відкладення зайвих жирових клітин. Помилково вважати, що вона потрібна лише людям з ожирінням — часто жирові відкладення бувають у людей із нормальною загальною вагою, але жировими відкладеннями в проблемних зонах. Чому варто зробити операцію з видалення жиру? Тому що інші варіанти нерідко просто не дозволяють усунути проблему. Можна по 4 години на день займатись у тренажерному залі, суворо дотримуватися правильного харчування — але в проблемних зонах жир залишається. Річ у тім, що це не просто зайві кілограми — це “жирові пастки”, зумовлені генетикою. Вони можуть бути навіть у струнких чоловіків і дівчат у певних зонах — зазвичай це ноги/стегна, живіт, руки, коліна, спина. Через це виникають комплекси, проблеми із самооцінкою, а в деяких випадках — і складнощі з побудовою кар’єри. Але професійний пластичний хірург раз і назавжди вирішить цю проблему — лише за один день.

Ліпосакція

Лікар Олександр Чорномиз: скульптор вашого тіла

Пластичний хірург Олександр Чорномиз виконує тільки класичну хірургічну ліпосакцію різних зон тіла й обличчя - метод, який перевірений уже тисячами проведених операцій:

рук; живота; стегон і ніг; колін; спини; підборіддя.

Чи ви можете дозволити собі таку операцію? Так — вартість її прийнятна. Пластична хірургія — уже давно не розкіш, що доступна лише багатим і знаменитим. Розробляються технології, які дозволяють знизити собівартість хірургії, оскільки позбутися естетичних дефектів важливо для психологічного й емоційного здоров’я. Ціна формується залежно від складності та кількості зон, на яких буде виконуватися операція.

Показання щодо ліпосакції

Основне показання — це наявність “жирових пасток”, спресованих відкладень клітин адипоцитів. Зазвичай вони локалізовані в одній із зон тіла:

  1. ніг (литок, ляшок, гомілок) і стегон;
  2. спини (на ділянці лопаток, на попереку з переходом на талію та боки, на ділянці 7-го шийного хребця);
  3. колін (з обвисанням шкіри, наявністю жировиків та інших дефектів);
  4. рук (на ділянці передпліч і по всій кінцівці);
  5. живота;
  6. підборіддя.

Жирові відкладення часто супроводжуються відвисанням шкіри, її в’ялістю, відсутністю тонусу, появою жировиків та інших естетичних вад. Проблема може виявлятися в різному віці, хоча, як показує практика, найчастіше з нею стикаються чоловіки та жінки старше 30-40 років.

Протипоказань щодо проведення ліпосакції

  • період вагітності та лактації;
  • цукровий діабет;
  • онкологія;
  • порушення згортання крові;
  • імунодефіцит будь-якої природи;
  • вік менше ніж 18 років.
  • під час менструації та протягом 5 днів після неї;
  • у разі інфекційних вірусних захворювань — до одужання;
  • у разі порушення цілісності шкірного покриву (травмах, опіках, висипаннях) у зоні проведення операції — до повного загоєння;
  • у разі гострих форм хронічних або аутоімунних захворювань — до переходу в «сплячий» стан.

Якщо ви страждаєте на захворювання серця, нирок, судин або печінки, все вирішується в індивідуальному порядку. Хірург проконсультується з вашим лікарем. Якщо він дасть схвалення, то операція проводиться. У такому випадку можуть знадобитися аналізи та діагностика і додаткові запобіжні заходи.

Як відбувається операція з видалення жиру?

Звичайно, план операції з видалення жиру відрізняється залежно від зони, яка потребує корекції, — дії хірурга під час роботи на підборідді та на спині не можуть бути однаковими. Усе ж, можна виділити певний алгоритм дій у випадку ліпосакції. Він включає 6 кроків:

  1. Початкова консультація та підготовка до операції. На ній хірург з’ясує масштаби проблеми, виключить усі протипоказання та складе план операції;
  2. Розмітка зони, яка потребує корекції. Хірург маркером наносить лінії, по яких потім буде працювати;
  3. Анестезія. Її виконує досвідчений анестезіолог, який дослідить протипоказання та підбере оптимальний метод наркозу (у більшості випадків — місцевий);
  4. Операція. Хірург повинен отримати доступ до проблемної зони — для цього на шкірі (бажано в природних складках або на замаскованих ділянках) робляться 1-сантиметрові надрізи, в які вставляють спеціальні хірургічні трубки — канюлі. Через них видаляють жир, використовуючи вакуумне відсмоктування;
  5. Накладення швів. Використовується спеціальний шовний матеріал, який саморозсмоктується, тому не потрібне видалення швів;
  6. Післяопераційна реабілітація. Вона проходить у домашніх умовах, у комфортному для вас режимі.

Детальніше про особливості кожного етапу ви поспілкуєтеся зі своїм хірургом на консультації. Він відповість на всі запитання, щоб ви забули про свої страхи та розуміли — це безпечно та безболісно.

Особливості реабілітаційного догляду та відновлення

Хоча ліпосакція — малотравматична процедура, першу добу ми рекомендуємо вам провести у нашому стаціонарі. Зазначимо, що він дуже комфортний і затишний, а вами будуть опікуватися за першим класом. Протягом кількох днів може спостерігатися невелика набряклість у зоні проведення процедури, а тиждень залишатимуться синці. У разі проведення ліпосакції на руках, ногах, колінах, животі рекомендується носити спеціальну компресійну білизну. Також є деякі обмеження щодо відвідування сауни, басейну або прийняття гарячої ванни. До фізичної активності та звичного способу життя ви зможете повернутися вже через 1-3 дні. Детальніше про відновлення вам розкажуть на консультації.

Якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендацій хірурга і стежити за своєю вагою, віддалений жир більше ніколи не повернеться!